توسعه صنعت پتروشیمی با تکیه بر قوانین شفاف و پایدار و برنامه‌ریزی مشخص می‌تواند نقش پررنگ‌تری در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.

رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی در شرایط کنونی اظهار کرد: توسعه صنعت پتروشیمی با اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی همسو است،همچنین کارشناسان معتقدند توسعه متوازن در بخش‌های پایه‌ای، میانی و تکمیلی صنعت پتروشیمی نقشی بسزا در تولید محصول نهایی دارد.
وی افزود: سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی از اقدام‌های کلان به شمار می‌آید، از آن جا که در ایران مزیت‌های اقتصادی و زیرساختی مناسبی وجود دارد، این حوزه برای سرمایه‌گذاران سودآور است، به‌ طوری که امکان چشم‌پوشی از آن وجود ندارد، اما همه این عواید زمانی برای کشور حاصل می‌شود که با تکیه بر قوانین شفاف و پایدار و برنامه‌ریزی مشخص، توسعه و رشد انجام شود.
زارع ادامه داد: با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی از صنایع مهم و بالادستی کشور به شمار می‌رود در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا می‌کند، از این رو توسعه این صنعت اهمیت زیادی دارد و با توجه به موارد یاد شده نیازمند حمایت است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر به توسعه صنایع پتروشیمی با برنامه‌ریزی مشخص در کشور اهمیت مناسب داده شود، بسیاری از تنگناها و چالش‌های اقتصادی برطرف می‌شود و این صنعت می‌تواند نقش پررنگ‌تری در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.
وی عنوان کرد: باید تلاش کرد صنعت پتروشیمی ایران آن‌گونه که شایسته است توسعه یابد تا بیش از این در اقتصاد نقش‌آفرینی کند و در این مسیر حمایت از این صنعت رو به رشد به عنوان یک راهبرد باید افزایش یابد.

افزودن دیدگاه جدید